H.V. Musician


Vahan Hambardzumjan, známý pod zkratkou H.V. je narozen 18. ledna roku 1988 v Jerevanu (hlavní město Arménie), kde také začal hrát na klavír už ve svých sedmi letech a to pod dohledem soukromého učitele v témže městě. Později, v roce 1999 se H.V. přestěhoval do České republiky, do Brna. Aniž by uměl dobře Česky, dokázal prodat své umění hry na klavír a byl přijat hned na dvě umělecké školy.Z přijatých škol si vybral právě ZUŠ v Brně na Smetanově, kde skládal noty (úvod do skladby). Současně byl přijat na ZUŠ Jaroslava Kvapila v Brně, kde nastoupil hned do čtvrté třídy. Dostalo se mu velkému úspěchu a pokročil hodně ve hře na piano, tudíž se mu dostalo i možnosti hrát na absolventských koncertech, kde prezentoval i svou vlastní tvorbu. Uměleckou školu v Brně H.V. zakončil v prvním ročníku druhého stupně, protože se začal zajímat o světovou moderní taneční a elektronickou hudbu.

V roce 2008 začal rozjíždět svou hudební kariéru jako amatérský DJ a skladatel. Založil si různé amatérské hudební projekty. Jelikož neměl upřednostněnou cestu na hudební scéně, pokoušel se o vše možné a dlouhá léta se učil v jeho již zmíněných hudebních projektech. Nakonec ale zjistil, že udělá nejlíp, když se bude držet stylu hudby, která ho baví nejvíce. Má za sebou též spousta hudebních vystoupení.

2015

Na počátku roku 2015 si H.V. rozjíždí svůj nový projekt s názvem H.V. Classical zaměřené na klasickou a elektronickou hudbu.
V tomto projektu vydal svoje první studiové album pod názvem “The Solo (Remastered)“. Spolu s tímto vydaným albem složil již přes 50 skladeb.

2018

Projekt H.V. Classical neměl velký potenciál kvůli názvu “Classical” a obsahu elektronické taneční hudby, proto v roce 2018 si H.V. mění jméno na: “H.V. Musician“, pro vydání libovolných žánrů bez jakýchkoliv omezení.

Timeline:

[th-slider design=”design-2″ autoplay=”false” dots=”false” loop=”false”]